Autoklub Slovakia Assistance spoločne s Marošom Paleschom bude v Dopravnom oku riešiť vaše problémy na cestách, v dopravnej legislatíve, sledovať aj neduhy účastníkov cestnej premávky, poukazovať na ne a samozrejme ponúkať tie najlepšie a najefektívnejšie riešenia. Počítame aj s vašou spoluprácou, námety do relácie zasielajte na: dopravneoko@asaauto.sk.

Dopravné oko 151
Nie je asistent ako asistent

Asistenčné systémy v autách zvyšujú bezpečnosť, no niekedy vedia byť aj „pekne otravné“, tak sme sa na ne pozreli.

Dopravné oko 150
Kúpa pneumatík nie je nákup pečiva

Mnohí z nás narýchlo klikajú a keď si prídu po pneumatiky alebo ich kuriér doručí, zrazu zistia, že si objednali zle. A problém je na svete!

Dopravné oko 149
Svietim, svietiš, neoslepuj

Kolegiality za volantom nie je nikdy dosť a preto sa vždy oplatí sledovať, čo sa deje pred aj za autom.

Dopravné oko 148
Stačí tak málo, otočiť hlavou

Posledné dva mesiace zaznamenala dopravná štatistika zvýšený počet kolízii. V mestách najmä medzi chodcami a električkami. V ostatných lokalitách zasa medzi autami a vlakmi. Pritom stačí tak málo, otočiť hlavou doľava a doprava.

Dopravné oko 147
Chodníková novela v praxi

Predtým, keď ste chceli zaparkovať na chodníku, museli ste nechať priestor široký jeden a pol metra pre chodcov. Aká je realita dnes? Zákon o zákaze parkovania na chodníkoch je už v platnosti.

Dopravné oko 146
Vidieť a byť videný

Čakajú nás ročné obdobia, ktoré vedia byť vo svojej plnej kráse nielen nádherne farebné či romantické, no aj dokonale zákerné, najmä pre nás za volantom.

Dopravné oko 145
Alkohol za volant nepatrí

Pitie alkoholu a následné jazdenie je dlhodobým problémom, napriek mnohým edukačno preventívnym akciám, či policajným kontrolám.

Dopravné oko 144
Bezpečne na letných cestách

Než príde ten čas, kedy sadneme za volant a vyrazíme do diaľav, netreba zabúdať aj na prípravu samotnej cesty či vozidla. Ponúkame Vám niekoľko užitočných postrehov.

Dopravné oko 143
Quo vadis doprava v meste

Lídrami udržateľných foriem dopravy v európskych mestách sú roky Holanďania či Dáni, no aj tam ten vývoj trval desaťročia. Ako sme na tom my?

Dopravné oko 142
Chladná hlava

Počas Veľkej noci sa zasa plnila štatistika dopravných nehôd a to až trojnásobnou tragédiou. Opäť sa potvrdilo, že mladí vodiči sú najrizikovejšou skupinou za volantom na slovenských cestách.

Pomoc do 45 min

18 112 +421 2 49 20 59 49

sme tu pre vás 24/7