Autoklub Slovakia Assistance spoločne s Marošom Paleschom bude v Dopravnom oku riešiť vaše problémy na cestách, v dopravnej legislatíve, sledovať aj neduhy účastníkov cestnej premávky, poukazovať na ne a samozrejme ponúkať tie najlepšie a najefektívnejšie riešenia. Počítame aj s vašou spoluprácou, námety do relácie zasielajte na: dopravneoko@asaauto.sk.

Dopravné oko 146
Vidieť a byť videný

Čakajú nás ročné obdobia, ktoré vedia byť vo svojej plnej kráse nielen nádherne farebné či romantické, no aj dokonale zákerné, najmä pre nás za volantom.

Dopravné oko 145
Alkohol za volant nepatrí

Pitie alkoholu a následné jazdenie je dlhodobým problémom, napriek mnohým edukačno preventívnym akciám, či policajným kontrolám.

Dopravné oko 144
Bezpečne na letných cestách

Než príde ten čas, kedy sadneme za volant a vyrazíme do diaľav, netreba zabúdať aj na prípravu samotnej cesty či vozidla. Ponúkame Vám niekoľko užitočných postrehov.

Dopravné oko 143
Quo vadis doprava v meste

Lídrami udržateľných foriem dopravy v európskych mestách sú roky Holanďania či Dáni, no aj tam ten vývoj trval desaťročia. Ako sme na tom my?

Dopravné oko 142
Chladná hlava

Počas Veľkej noci sa zasa plnila štatistika dopravných nehôd a to až trojnásobnou tragédiou. Opäť sa potvrdilo, že mladí vodiči sú najrizikovejšou skupinou za volantom na slovenských cestách.

Dopravné oko 141
Dve kolesá vyrážajú

Jar je tu a na cesty vyrážajú aj milovníci dvoch kolies. Začiatok tohtoročnej sezóny už odštartoval. Či už za volantom v aute alebo za riadidlami motocykla, bicykla či kolobežky, na svet sa pozeráme vždy z inej perspektívy.

Dopravné oko 140
Testovali sme online

Od prvého apríla tohto roka sa mení systém skúšok teoretickej časti získania vodičského preukazu. Skúšobná verzia už existuje a my sme si ju už vyskúšali.

Dopravné oko 139
Bezpečne na hory

Mnohí sa ešte len chystáte na lyžovačku. Aby ste si ju užili a zbytočne sa vám nepredražila, najmä v zahraničí, o tom viac už v dopravnom oku.

Dopravné oko 138
Po diaľniciach za drahšie

Okrem celkového ekonomického marazmu, ktorý sa na nás denne valí z každej strany, je tu ďalší „darček“ pre každého motoristu.

Dopravné oko 137
Vodičák po novom

Od prvého januára sa mení systém skúšok teoretickej časti získavania vodičského preukazu.

Pomoc do 45 min

18 112 +421 2 49 20 59 49

sme tu pre vás 24/7